Академічна доброчесність

Що таке академічна доброчесність?

Академічна доброчесністьце сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

Чому академічна доброчесність важлива?

Академічна доброчесність є основою для справедливого та чесного оцінювання знань і умінь учнів, а також для розвитку їхньої самостійності, відповідальності та критичного мислення.

Які принципи академічної доброчесності?

• Самостійність: Учні повинні виконувати завдання самостійно, без сторонньої допомоги.
  • Чесність: Учні повинні посилатися на джерела інформації, яку вони використовують у своїх роботах.
  • Справедливість: Учні повинні мати рівні можливості для навчання та оцінювання.
  • Відповідальність: Учні повинні відповідати за свої дії та вчинки.
  • Повага: Учні повинні поважати одне одного, своїх учителів та інших учасників освітнього процесу.

Які правила академічної доброчесності?

• Плагіат: Забороняється використовувати чужі роботи без посилання на джерело.
  • Списування: Забороняється списувати під час контрольних робіт та іспитів.

Що можуть зробити учні, щоб дотримуватися академічної доброчесності?

• Самостійно виконувати завдання.
  • Посилатися на джерела інформації, яку вони використовують у своїх роботах.
  • Не списувати під час контрольних робіт та іспитів.
  • Не давати та не отримувати хабарі за оцінки або інші академічні переваги.
  • У разі сумнівів щодо того, чи є певна дія порушенням академічної доброчесності, звернутися до вчителя або Комісії з академічної доброчесності.

Академічна доброчесність – це спільна відповідальність учнів, педагогів та адміністрації гімназії.

Дотримуючись принципів академічної доброчесності, ми можемо створити атмосферу довіри та поваги в гімназії та забезпечити чесне та справедливе оцінювання знань і умінь учнів.